Naučiť sa čo i len jeden jazyk však môže byť náročnou úlohou. A prečo by sme sa my, ľudia, mali uzatvárať do bludného kruhu s tými, ktorí hovoria len našim rodným jazykom? Veď by sme mohli stretnúť toľko ľudí, navštíviť toľko miest a dozvedieť sa toľko vecí o svete, v ktorom žijeme! Ale jazyková bariéra, poviete si.

Bez ohľadu na to, či sa rozprávate s miestnymi obyvateľmi z inej krajiny alebo si objednávate jedlo z jedálneho lístka, ktorému nerozumiete, jazykové bariéry môžu byť skutočnou prekážkou. V tomto článku sa teda dozviete o 7 rôznych situáciách, v ktorých automatický prekladač Vasco Translator prelomí tieto bariéry. Začnime teda!

1. Navigovanie na letisku v zahraničí
Môže to byť zložité, pretože musíte postupovať rýchlo. Hodiny tikajú a vy stále neviete, kde je check-in. Alebo, čo ak vás colník požiada, aby ste odstúpili? Ako môžete vysvetliť, že všetko je  v poriadku? Tieto situácie môžu byť stresujúce. Našťastie ste dobre pripravení, pretože máte so sebou svoj prekladač hovoreného slova.

Ako vám môže Vasco pomôcť?
Použite ho na to, aby ste sa opýtali, ako sa pohybovať po letisku, alebo aby ste pochopili, aký je colníkov problém. Môžete si vybrať zo 76 jazykov, čo znamená, že sa dorozumiete na väčšine svetových letísk. Navyše Vasco má funkciu prekladač a textu. Môžete zadať alebo aj povedať jednotlivé slová alebo krátke frázy a toto zariadenie ich okamžite preloží. Táto funkcia môže byť užitočná, keď natrafíte na zvláštny nápis alebo informačnú tabuľu.

Ale to nie je všetko. Vidíte na letisku požičovňu áut? Mať k dispozícii auto by tu veľa vecí uľahčilo. Použite Vasco na prenájom vozidla, ktoré sa vám páči, a pochopte zmluvné podmienky, ktoré sa chystáte podpísať. Na tento účel môžete použiť funkciu prekladu fotografií. Jednoducho odfoťte dokument pomocou vstavaného fotoaparátu a prekladač hovoreného slova text okamžite preloží.

2. Komunikácia v hoteli v zahraničí
Našli ste perfektný hotel. Presťahovali ste sa a ste radi, že si konečne oddýchnete. Vaša chladnička sa však pokazila. Aby toho nebolo málo, zdá sa, že aj klimatizácia je chybná. Čo robiť? Zavolajte údržbu! Ako im povedať,  čo je za problém, keď nehovoríte žiadnym cudzím jazykom? S Vasco Translator si vy a váš partner môžete navzájom rozumieť vďaka skvelej výslovnosti podobnej rodnému hovoriacemu.

Teraz, keď ste sa postarali o nudné veci, je čas si oddýchnuť. Máte chuť si objednať svoj obľúbený drink v bare, ktorý sa nachádza v priestoroch hotela? Využite na to aj svoj prekladač hovoreného slova. Hľadáte miesto, kde by ste sa mohli najesť? Použite Vasco a požiadajte vrátnika o najlepšiu reštauráciu v rezorte. Vidíš? Stačí chillovať, ochutnávať a výborne sa zabaviť. Váš automatický prekladač prelomí jazykové bariéry za vás.

3. Čítanie jedálneho lístka napísaného v cudzom jazyku? Žiaden problém!
Predstavte si, že relaxujete na malebnej pláži v Grécku. Počasie je slnečné, voda teplá a život je skvelý… no zrazu ste pocítili hlad. Zamierite do neďalekej reštaurácie, dostanete stôl, chystáte sa prečítať si menu a… nerozumiete ani slovo! Navyše ste alergický na arašidy, takže by bolo pekné vedieť, či niektoré z jedál obsahuje danú zložku. Našťastie ste si so sebou priniesli automatický prekladač Vasco Translator.

Ako môže pomôcť?
Už sme spomenuli, že má funkciu, ktorá prekladá text z fotografií. Môžete si vybrať zo 108 jazykov! Jednoducho odfoťte menu reštaurácie pomocou vstavaného fotoaparátu a Vasco ho okamžite preloží. Teraz už viete, aká je ponuka reštaurácie. Poznáte aj zoznam alergénov. Ste pripravení objednať? Skvelé!

Použite funkciu hlasového prekladača a hovorte s čašníkom pomocou svojho rodného jazyka. Vasco to v priebehu niekoľkých sekúnd preloží do jazyka vášho partnera. A naopak. Také jednoduché!

Zdroj: vasco-electronics.sk

4. Objavte dedičstvo našich predkov v múzeu
Výlet do múzea je vždy dobrý nápad. Môžete sa dozvedieť veľa o našich predkoch: o ich spôsobe života, o nástrojoch, ktoré každodenne používali, či o ich zvykoch a tradíciách. Môže to byť obzvlášť zaujímavé, keď cestujeme do inej krajiny. Konečne ste našli výstavu, ktorá vás najviac zaujíma, ale tabuľa s popisom je v jazyku, ktorému nerozumiete.

Ako ju prečítať?
Jednoducho vyberte Vasco a použite funkciu prekladača fotografií. Môžete si text odfotiť pomocou vstavaného fotoaparátu a získať cenné informácie o našich predkoch.

5. Návšteva priateľov v zahraničí alebo ich návšteva u vás doma
Pred časom ste sa zúčastnili na študentskom výmennom programe vedenom vašou univerzitou. Alebo ste možno raz boli Au Pair? Oboje môže byť skvelým zážitkom. Sami ste sa mohli presvedčiť, aké to je žiť v cudzej krajine. Stretli ste sa aj s ľuďmi z celého sveta. Niektorí z nich sa ukázali ako dobrí priatelia. Vlastne vás pozvali na návštevu do ich rodného mesta na druhej strane zemegule. Povedzme, že dokážete komunikovať so svojimi priateľmi, ale chcete sa stretnúť aj s ich rodinou. A ich priateľmi, samozrejme.

Ako Vám môže Vasco pomôcť?
Prekladač hovoreného slova vám umožní hovoriť s kýmkoľvek a kdekoľvek na svete. V 76 jazykoch! To isté platí, keď pozvete svojich priateľov z výmenného pobytu k sebe domov. Vaša rodina s nimi nemusí byť schopná komunikovať kvôli jazykovej bariére. Pomôžte im a nechajte automatický prekladač Vasco Translator, aby sa o všetko postaral. Všetko, čo vám zostáva, je stráviť skvelý čas spolu!

6. Spojenie s rodinou zo zahraničia
Povedzme, že chcete komunikovať so svojím zaťom alebo nevestou. Bohužiaľ, nehovorí vaším jazykom. Je tu tiež šanca, že vychovávajú svoje deti v cudzom jazyku. Nerozumieť jazyku vašej rodiny je určite nežiaduca situácia. Práve tu vám Vasco Translator príde pomôcť. Použite funkciu hlasového prekladača a nechajte Vasco, aby sa postaral o všetky jazykové bariéry. Teraz sa môžete spojiť so svojimi vnúčatami, rodinou svojho zaťa a dokonca sa stretnúť s ich priateľmi.

7. Vidieť cudziu krajinu z lokálnej perspektívy
Návšteva iných krajín je skvelý spôsob, ako si rozšíriť obzory. Môžete tiež získať zaujímavú perspektívu, vyčistiť si hlavu a jednoducho si oddýchnuť od každodenného života. Tieto krajiny však možno zažívame len povrchne. Získanie miestnej perspektívy pri prehliadke pamiatok je ďalšou úrovňou cestovania.

Ako na to?
Viete, aké sú najväčšie atrakcie, poznáte najlepšie reštaurácie v meste, ale vedeli ste, že na jednej z menej známych ulíc je predajca, ktorý predáva miestne výrobky? Používa suroviny zozbierané len v konkrétnom regióne. A vedeli ste, že na okraji mesta je skvelý bar s priateľskou atmosférou? Podávajú miestne jedlo a čapujú pivo, ktoré nie je dostupné nikde inde na svete. Najobľúbenejšia pamiatka v meste nie je len turistickou atrakciou. Je to tiež miesto, kde sa stretávajú študenti. Ale ako to všetko môžete vedieť? Nie je to v turistickom sprievodcovi! No to sú informácie, ktoré vedia len miestni. Použite váš prekladač hovoreného slova a porozprávajte sa s nimi. Spýtajte sa na všetky miestne zaujímavosti.

Záver
Či už jete v reštaurácii v zahraničí, spájate sa s rodinou a priateľmi alebo hľadáte miestne atrakcie v cudzom meste, automatický prekladač Vasco Translator bude vaším najlepším priateľom. Ale čo internetové pripojenie? Potrebujete ho, aby všetko fungovalo. Wi-Fi hotspot nezachytíte všade. Používanie vlastných dát v zahraničí môže byť tiež drahé. O to sa tiež nemusíte starať!

Vasco Translator má vstavanú SIM kartu, ktorá poskytuje bezplatný doživotný prístup na internet pre preklady v takmer 200 krajinách. Nemusíte vykonávať žiadne ďalšie inštalácie. Váš prekladač bude fungovať hneď po vybalení, navždy!

Všetko, čo musíte urobiť, je cestovať, objavovať a skúšať nové veci. Vasco Translator sa postará o všetko ostatné!

Zdroj: vasco-electronics.sk