Výnimočné vína Világi Winery určite poznáte. Ale viete o tom, že v sortimente butikového vinárstva sa okrem tichých vín vynímajú aj vína šumivé a perlivé? Do extra pozornosti dávame novinku v podobe elegantného sektu.

Novoročný elegán
Pripite si na nové začiatky jemne iskriacimi bublinkami odrážajúcimi ušľachtilú odrodu Rizling rýnsky, z ktorej novinka butikového vinárstva v Chľabe pochádza. Sekt Rizling rýnsky Brut 2020 je pripravený tradičnou metódou dvanásť mesiacov trvajúcej sekundárnej fermentácie vo fľaši. V pohári objavíte sekt žiarivej žltej farby, ktorá predznamenáva jeho ďalšie vlastnosti: bohatú kyselinovú štruktúru, vôňu po citrusoch a broskyňových kvetoch a sviežu dlhú dochuť. Rovnako, ako v prípade tichých vín Világi Winery, aj v sekte objavíte jedinečnú vulkanickú mineralitu, vďaka ktorej sa zvykne hovoriť, že ide o vína narodené na láve. Nielen pre jeho horúci vulkanický pôvod nezabudnite sekt vychladiť na teplotu 8 – 10 °C.

Šarmantné bublinky do dobrej spoločnosti
Svieže a jemne perlivé bublinky do vyberanej spoločnosti prinesie aj šarmantný pár Mr. & Mrs. Frizzante. Perlivé vína butikového vinárstva Világi Winery sú vyrobené metódou pridávania oxidu uhličitého do tichého vína špeciálne pripraveného pre tieto účely. Výborne chutia samostatne, hodia sa aj do miešaných nápojov či ako aperitív pred jedlom. Rovnako ako ostatné vína z butikového vinárstva Világi Winery, aj frizzante patrí do kategórie vín, ktoré sa označujú ako vulkanické vína.

NÁŠ TIP: Sekt Rizling rýnsky Brut 2020
Potešte svojich blízkych vínami s jedinečnou vulkanickou mineralitou. Odporúčame exkluzívnu novinku Sekt Rizling rýnsky Brut 2020 alebo jednu z degustačných setov, v ktorých sa nachádzajú aj tiché vína z radov Terroir selection a Modern balance. Viac na www.vilagiwinery.sk.