Teploty stúpajú a s horúčavami sa musíme vysporiadať nielen my, ale aj naše technologické zariadenia. Vaše jabĺčka sú tu pre vás 24 hodín denne. Myslite na to, že teploty mimo rozmedzia 0 do 35 °C im nesvedčia. Používanie iOS zariadení v mimoriadne nepriaznivých podmienkach môže mať za následok zníženie kapacity batérie.

Čo hrozí iPhonu v prípade prehriatia

To, že sa váš iPhone prehrial, zistíte jednoducho: displej stmavne a vypíše upozornenie: „Teplota. iPhone potrebuje pred použitím vychladnúť.“ V tejto chvíli je dobré premiestniť váš telefón do tieňa či na chladnejšie miesto. Rozhodne ho nedávajte schladiť do chladničky. Skokové zmeny teploty by ho mohli doraziť.

Prehriatie mení fungovanie telefónu:

  • Dá sa používať obmedzene alebo vôbec, kým sa teplota nezníži.
  • Stráca sa signál.
  • Nefunguje LED blesk.

Skrátka, je lepšie sa tomuto javu vyhnúť. Často k nemu dochádza práve pri nabíjaní. Do iPhonu prúdia volty a do toho stúpa vonkajšia teplota. Pripravili sme pre vás tipy, ako nabíjať váš iPhone v letných horúčavách čo najšetrnejšie.

iPhone nenabíjajte na priamom slnku

Ako sme už spomínali, iPhony fungujú v rozmedzí 0 – 35 °C bezproblémovo. Dokážu zvládať aj teploty od -20 do +45 °C, ich funkcie sa však obmedzujú. Napríklad, ak začnete nabíjať prehriaty iPhone, nezačne sa nabíjať okamžite. Inžinieri Applu ho nastavili tak, aby bolo nabíjanie v prípade prehriatia pozastavené alebo znížené. Naplno sa rozbehne, keď sa iPhone vráti do optimálnej teploty.

Odstráňte z iPhonu kryty a obaly

Svoj milovaný iPhone 12 či iPhone 13 chránite rôznymi krytmi a obalmi. V teple však aj vy zhadzujete kúsky oblečenia, doprajte to aj svojmu jabĺčku. Pri nabíjaní mu nič nehrozí a s plnou baterkou ho môžete opäť „obliecť“.

iPhone nenabíjajte v aute

Príbehov o tom, ako rýchlo stúpa teplota v aute, ste už počuli veľa. Myslite aj na nabíjanie počas spustenej navigácie. iPhone je priamo pod čelným sklom, kde slnko praží najviac, k  tomu do neho prúdi elektrina. V lete skrátka tento zvyk radšej nepestujte. Môže dôjsť k prehriatu.

Ako iPhone naviguje v prípade prehriatia

V prípade zapnutej navigácie a prehriatia zariadenia sa vám na iPhone zobrazí upozornenie a displej sa vypne. Navigácia bude pokračovať v hlasových pokynoch. V prípade blížiacej sa odbočky sa displej rozsvieti, aby ste videli, kam ísť.

iPhone nenabíjajte v posteli

Vám sa v letných horúčavách možno v perinách povaľuje dobre, skúste sa však opýtať svojho iPhonu. Mobil sa do paplóna zaborí, do toho sa nabíja a nebodaj spoza záclony vykukne slniečko. No, ak by mohol, minimálne by sa potil.

A preto rada na záver: v lete nabíjajte svoj iPhone radšej len doma v tieni, kde je teplota nižšia než vonku.