Leto bez zmrzliny sa jednoducho neráta. Milujú ju malí aj veľkí, ženy aj muži. Má klasické aj exotické príchute a vždy spraví dobrú náladu. Takže ak ju pripravíte vy, budete vlastne majstrami dobrej nálady a letnej pohody! Tak prečo sa do toho nepustiť?

Dolce vita ako v Taliansku

Tiramisu je obľúbený taliansky dezert, vy ho však pripravte v chladivej podobe. Najprv si pripravíte slaný karamel z cukru, masla, šľahačky a soli. Potom príde na rad cukrovo – mandľová griláž a napokon samotná zmrzlina. Na tú budete potrebovať žĺtky, cukor, plnotučné mlieko, smotanu a vanilkový lusk alebo cukor.
Postup na výrobu Tiramisu zmrzliny nájdete tu: Zmrzlina Tiramisu

Tip na úspech:

Výrobník zmrzliny SAGE BCI600 vám vyrobí zmrzlinu, sorbet či mrazený jogurt bez zbytočných stresov, či zmes dobre stuhne, bez dlhého čakania, kým zmes stuhne a bez toho, aby ste museli pravidelne chodiť do mrazničky premiešavať budúcu lahôdku. A navyše si naň v PLANEO môžete do konca júla pridať rok záruky zadarmo.

Iba pre dospelých

Pre tých, ktorí si držia líniu, majú laktózovú intoleranciu alebo im jednoducho smotanová zmrzlina príde ťažká, je tu ľahučký, osviežujúci, voňavý a dospelácky černicový sorbet. Kvety levandule v recepte môžete nahradiť akýmikoľvek inými jedlými kvetmi, napríklad lupienkami ruží alebo kvetmi kapucínky. Pár kvapiek alkoholu robí sorbet príťažlivo pikantným – a samozrejme vhodným len pre dospelých. Osviežujúci černicový sorbet pripravíte podľa tohto receptu.

Osvedčená klasika

Že máte radšej klasiku? Potom je vanilková zmrzlina pre vás to pravé. Tá naša je ozvláštnená populárnym slaným karamelom, ale pokiaľ to nie je zrovna vaša šálka kávy, jednoducho ho vynechajte. S výrobníkom zmrzliny Sage The Smart Coop sa vám táto zmrzlina podarí, aj keď inak neviete uvariť ani čaj. Recept na vanilkovú zmrzlinu