V roku 1962 sa dielňa Morgan prihlásila do jedného z najťažších vytrvalostných automobilových pretekov sveta, 24 hodín Le Mans. Ich stroj Plus 4 SuperSport (TOK 258), na ktorom jazdili Christopher Lawrence a Richard Shepherd-Baron, nebol najvýkonnejším ani najdokonalejším autom na štartovej čiare, ale po viac ako 2 255 míľach (cca 3630 km) a pri priemernej rýchlosti vyše  93 míľ za hodinu (cca 150 km/h) uvidel v cieli ako prvý kockovanú vlajka v triede s objemom 2 litre. Je to jeden z najväčších úspechov tejto britskej automobilky. Staronový stroj vychádza z klasiky Morgan Plus Four, a je limitovaný na 62 kusov (individuálne očíslovaných exemplárov). Uznajte, krásna pocta pre Morgan Plus 4 SuperSports

Foto: morgan-motor.com

Zákazníkom je k dispozícii výber farieb Morgan Jet Green alebo Morgan Tertre Rouge, ktoré dopĺňa pevná strecha vo farbe Heritage White. Jedinečné detaily zahŕňajú limitovaný grafický balík LM62, ktorý obsahuje kruhy s číslom „29“ TOK 258 – zadný odznak LM62, strieborne lakované drôtené kolesá, uzáver palivovej nádrže v štýle Le Mans, klenutý zadný panel a aktívny športový výfuk s čiernymi koncovkami. Interiér je ozdobený kovovou plaketou LM62 s poradovým číslom, laserom gravírovanými čiernymi sedlovo-koženými úchytmi dverí a opierkami hlavy vyšívanými špeciálne navrhnutou grafikou. Gumové koberčeky na mieru so saténovým lakom s čiernymi vinylovými okrajmi, lakovaným stredom volantu a hornou časťou so stredovým tunelom z dreva Tawny. O pohodlie sa starajú vyhrievané čierne kožené sedadlá Comfort Plus s horizontálnym plisovaním.

Foto: morgan-motor.com

Model Plus Four LM62 je po svojom debute zo 16.1.2022 na Bicester Heritage Sunday Scramble v grófstve Oxfordshire celosvetovo dostupný u predajcov značky. Podľa výberu s ľavostranným alebo pravostranným riadením, a s možnosťou výberu manuálnej alebo automatickej prevodovky. V Spojenom kráľovstve je cena na úrovni od 78 995 GBP (v prepočte cca 94 410 €).

Kto je srdcom auto veterán, číta ďalej …:

Vlhký sen každého fanúšika retro kár
Krásne retro: Prvý Buick Riviera založil úspešnú modelovú radu
Krásne retro: Ikonické Maserati Ghibli