Okrem možnej erektilnej dysfunkcie je veľmi ojedinelým syndrómom aj zmenšenie pohlavného údu. Tzv. „covidový penis“  potvrdili aj urológovia s vysvetlením, že spomínané vírusové ochorenie zapríčiňuje poškodenie krvných ciev. Prípad jedného anonymného nešťastného tridsiatnika uverejnil aj web india.on-24.com.

Pri vysielaní podcastu „How To“  sa ozval nemenovaný muž: „Som rovný tridsiatnik. V júli minulého roku som sa nakazil Covidom a bol som veľmi chorý. Keď ma prepustili z nemocnice, mal som problémy s erektilnou dysfunkciou. Tie sa po určitej lekárskej starostlivosti postupne zlepšili, no vyzerá to tak, že skončím s trvalým problémom. „Môj penis sa zmenšil.“ Predtým, ako som ochorel, bol som nadpriemerný, nie obrovský, ale rozhodne tučnejší ako normálne. Teraz som stratil asi palec a pol (cca 3,8 cm) a dostal som sa výrazne pod priemer. „Zjavne je to spôsobené vaskulárnym poškodením a moji lekári si myslia, že je to pravdepodobne trvalé.“ „Na tom by nemalo záležať, ale malo to hlboký vplyv na moju sebadôveru v moje schopnosti v posteli.“

„Pravdou je, že porucha erekcie vedie k zmenšeniu penisu,“ potvrdila urologička a lekárka sexuálnej medicíny Ashley Winterová zo spoločnosti Kaiser Permanente. Odborníci ďalej uviedli, že asi 15 percent mužov má po prekonaní covidu problémy s erekciou. Jedným z riešení by mohlo byť používanie vákuovej pumpy, ktorá pomocou podtlaku prekrvuje cievy v penise. Momentálne lekári evidujú 203 rôznych po-covidových syndrómov. Od krátkodobých, cez niekoľko mesačné až po trvalé.

Mohlo by vás zaujať:

Po tomto zistení znenávidia muži koronavírus ešte viac
Vyhnite sa im: Osem nepriateľov vašej erekcie
Intimita a sex počas obdobia korony