Rodená Bratislavčanka vyrastala odmalička obklopená módnym a hudobným svetom. Jej strýko Eugen Vizváry je uznávaným klaviristom, aranžérom a producentom, ktorý spolupracuje s takými hviezdami slovenskej hudobnej scény, akými sú napríklad Rytmus alebo Anita Soul. Je teda prirodzené, že Leyla vyštudovala štátne Konzervatórium v Bratislave odbor herectvo, spev a tanec. Zvodná blondínka o sebe prezrádza: „Celý môj život som sa venovala umeniu, hudbe a móde, to ma naozaj inšpiruje a napĺňa. Myslím, že aj vďaka znameniu, v ktorom som sa narodila, v Panne, v sebe cítim kus perfekcionizmu aj v týchto oblastiach.“

Keď mala Leyla 19 rokov, zúčastnila sa speváckej súťaže XFACTOR, kde sa spolu s jej dievčenskou vokálnou skupinou prespievali až do finálových kôl. Po úspechu v súťaži sa ale začala venovať módnemu biznisu. Jej cieľom bolo priniesť na Slovensko módu inšpirovanú svetovými značkami za čo možno najdostupnejšie ceny, aby si trendy kúsky mohli dovoliť všetky ženy. Veď predsa každá žena sa chce páčiť. Každá chce byť štýlová, no nie všetky majú dostatok finančných prostriedkov na to, aby si mohli dovoliť najnovšie modely, limitky či známe luxusné značky. To krásnu blondínku inšpirovalo k založeniu vlastnej firmy s názvom TUSAOBLECIEM.

Foto: Peter Gaman

V poslednom roku zacítila v živote zlom. Opäť sa začala venovať speváckym projektom. Momentálne aktívne spieva a spolupracuje s producentom Davidom Hodekom, s ktorým spoločne napísali už niekoľko zatiaľ nevydaných autorských skladieb. V blízkej budúcnosti by chcela vydať singel – skladbu Oriešková –, v ktorej rieši hlavne tému žien a ich prirodzenej komplikovanosti. V skladbách sa vraj inšpiruje vlastným životom.

Medzi záľuby tejto sexi blondínky patrí fotografovanie, móda, navrhovanie oblečenia, komponovanie hudby a písanie textov. I keď s rodinou preskúmala veľa krásnych miest na svete, jej najväčším cestovateľským snom je navštíviť New York a Los Angeles. A na čo sa v Amerike teší najviac? No predsa na preskúmanie všetkých jazzových klubov a dobrej hudby, ktorej je tam, ako sama vraví, „naozaj neúrekom“.

Leila nám ďalej prezrádza: „Som veľkým fanúšikom budhizmu a meditovania. Už dlhšie túžim navštíviť Plum Village vo Francúzku, ktorá je založená Zen majstrom Thichom Nhat Hanhom, budhistickým mníchom. Učia narábať ľudí s centrom mysle. Toto je pre mňa naozaj očarujúce miesto plné pozitívnej energie. Bola by som šťastná, ak som tam mohla získať hoci aj najmenšie vedomosti a skúsenosti, no zároveň načerpať novú inšpiráciu do môjho ďalšieho bytia.“

Leyliným životným snom je sa aj naďalej aktívne venovať spievaniu a koncertovaniu u nás na Slovensku. Jej skladby sú výhradne v slovenčine a keďže ju baví písanie textov, chce sa týmto spôsobom priblížiť najmä domácemu publiku. Verí, že sa jej tvorba bude páčiť verejnosti a my tejto zmyselnej blondínke budeme na ceste za jej snom držať palce!

Foto: Peter Gaman
Vizáž: Niky

Potešte oči aj nad:

Vychádzajúca hviezda: Kristy
Vychádzajúca hviezda: Mafin Laurincová
Vychádzajúca hviezda: Zuzana