Najnovší svetový rekord z augusta 2021 drží Austrálčan Daniel Scali (28) s neskutočnou hodnotou 9 hodín 30minút a jednou sekundou k tomu. Áno, dlhých 9,5 hodiny! Správu priniesol aj web thesun.co.uk.

Doterajší rekord v tejto disciplíne tak prekonal o hodinu a štvrť! Nebolo to ale jednoduché, počas pokusu od nadmernej bolesti niekoľkokrát zvracal a musel si pomáhať menditáciou. Mladý britský nadšenec fitnessu začal s cvičením ako 12-ročný, odkedy trpí komplexným regionálnym bolestivým syndrómom (CPRS)* v ľavej ruke. Ten si privodil nešťastným pádom z trampolíny. Pri tejto diagnóze mozog vysiela nesprávne signály do poranenej oblasti, pričom spôsobuje väčšiu bolesť, ako by sa od zranenia očakávalo.

„Toto bolo veľmi ťažké zvládnuť, pretože som chcel zdvihnúť ruku, aby som odvrátil bolesť, takže som sa musel skutočne sústrediť na to, aby som neporušil dosku.“ A že mu rekord naozaj patrí, na to dohliadali komisári z Guinness World Records.

* CRPS zvyčajne postihuje iba jednu končatinu tela, aj keď sa vo vážnych prípadoch môže rozšíriť aj do iných oblastí. Väčšina prípadov CRPS je spôsobená zranením, na ktoré telo potom abnormálne reaguje. Postihnutá končatina sa stáva veľmi citlivou na dotyk, opuchne, zmení  farbu a dostavuje sa pocit stuhnutosti. Postihnutí uviedli bodnutie, bodanie alebo pálenie v postihnutej oblasti. Okrem bolesti v postihnutej končatine sa CRPS môže prejavovať aj zmenami vlasov a nechtov alebo deformáciou končatín Okrem fyzických symptómov môžu ľudia trpieť aj inými zdravotnými problémami. Poruchy spánku a psychické problémy bežne vyplývajú z bolesti a následného postihnutia. (zdroj: oleapainclinic.com)

Pri rekordoch ešte ostaneme:

Tento nový rekord sa málokto odhodlá prekonať
Tu by sa klepal aj Yeti: Rakúšan vytvoril nový ľadový rekord!
Islandský Thor má nový svetový rekord