Príbeh vycvičenej agentky Black widow alias Natashi Romanoff je v časovej príbehovej línii zasedenej medzi filmami Captain America: Občianska vojna a Avengers: Nekonečná vojna. Pod vplyvom udalostí a nebezpečného sprisahania konfrontovaná so svojimi temnejšími stránkami osobnosti, ktoré majú významné väzby na jej temnú minulosť. Prenasledovaná temnou silou, ktorá sa nezastaví pred ničím, aby ju zlomila a zničila sa Natasha musí vysporiadať so svojou temnou históriou špióna a tiež aj zničenými a rozbitými vzťahmi, ktoré ju prenasledujú dávno predtým, ako sa stala Avengerom.

Foto: fandango.com

V úlohe čiernej vody sa opäť predstavuje Scarlett Johansson, ktorú hrala túto charizmatickú postavu už vo viacerých filmoch z Marvel cinematic universe. “Myslím si, že od samého začiatku, keď sme prvýkrát začali hovoriť o tom, že budeme robiť tento samostatný film o Black widow, tak sme chceli ísť naozaj hlboko a byť odvážni,” hovorí Scarlett Johanssonová. “Keďže som túto postavu hral skoro desať rokov, chcela som sa uistiť, že to bude umelecky a kreatívne obohacujúce tak pre mňa, ako aj pre fanúšikov.”

Nakrúcanie filmu s rozpočtom 150-200 miliónov amerických dolárov začalo 28.5.2019 v Nórsku. Dátum filmovej premiéry bol pôvodne ohlásený na 1.5. 2020, ale kvôli pandémii covidu-19 bola snímka niekoľkokrát presunutá.

Foto: fandango.com

Black Widow
Réžia: Cate Shortlandová
Scenár: Jac Schaeffer, Ned Benson, Eric Pearson
Hrajú: Scarlett Johanssonová, Florence Pugh, Robert Downey Jr., Rachel Weiszová, David Harbour, William Hurt, Ray Winstone
Hudba: Alexandre Desplat
Žáner: akčný, sci-fi
Prístupnosť: nad 12 rokov
Dĺžka: 133 minút
Slovenská premiéra: 8.7.2021

Mohli by ste skočiť do kina aj na:

Muž so zajačími ušami
Bond. James Bond … bezkonkurenčný špeciálny agent
Bábovky: Niektoré stretnutia môžu navždy zmeniť život