Foto: netcarshow.com

Príbeh Diablo sa začal v roku 1985 pod kódovým označením Project 132 s cieľom nahradiť model Countach v hornej časti ponuky Lamborghini. Čisté a agresívne línie sú výsledkom projektu Marcella Gandiniho. Štýlové auto si od prvého dňa získalo srdcia a ocenenie fanúšikov.

Foto: netcarshow.com

Po uvedení na trh bolo oficiálne najrýchlejším sériovým autom na svete so schopnosťou dosiahnuť maximálnu rýchlosť 325 km / h. Diablo disponuje klasickým 12V usporiadaním Lamborghini s motorom 5,7 litra, štyrmi vačkovými hriadeľmi nad hlavou a štyrmi ventilmi na valec, ktorý je vybavený viacbodovým elektronickým vstrekovaním schopným vyvinúť výkon 485 HP a krútiaci moment 580 Nm.

Foto: netcarshow.com

Hoci luxusné vyhotovenie obsahuje kožený interiér, klimatizáciu, elektricky ovládané okná a sedadlá, je Diablo autom pre fajnšmekrov za volantom. Do roku 1993 neboli k dispozícii žiadne elektronické jazdné pomôcky ani posilňovač riadenia. Dnes sú zachovalé kusy tejto talianskej automobilky hodnotené na sumu cca 200 000 €. Taký voz by v súkromnej garáži s radosťou prijala asi väčšina mužov.

Mohlo by vás zaujať:

Nové Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder vám vyčistí hlavu aj peňaženku
Niečo ako blesk: Lamborghini Sián
Lamborghini Urus – kráľ medzi SUV?