Vznikla ako nevinná sexistická zábavka, dnes je z nej seriózna sexistická liga amerického futbalu. Liga legiend je o naozaj naštvaných sexi kráskach, ktorých dresy sú mixom erotickej bielizne a výstroja hráčov amerického futbalu.

Vonku je príjemné teplo. Sedíte na tribúne, v jednej ruke hot-dog, v druhej pivo. Všetko vyzerá normálne. Až do momentu, kým si neuvedomíte, že v publiku by ste márne hľadali ženy, či dokonca deti. Šok číslo dva. Na trávnik vybiehajú hráči s divnými dresmi. Zaostríte. Sú to ženy. Dráždivá kombinácia dresu a chráničov hráčov amerického futbalu so sexi nohavičkami vo vás vyvolá zvedavosť. Hot-dog vám možno už aj spadol na zem, pol piva ste vyliali, no nesmiete dopustiť, aby vám unikla čo i len sekunda tejto nezvyklej zábavy. Dva tímy plné žien vytočených do nepríčetnosti sa majú do seba, hlava nehlava, pustiť každú sekundu.

Zábava na polčas

Vráťme sa späť na zem. Na začiatku bol polčas Super Bowlu. Píše sa rok 2004 a vy si prvýkrát môžete zaplatiť akúsi polčasovú televíznu šou. Znie to dobre, Lingerie Bowl. A je to úplne jednoduché. Dva tímy, po sedem hráčok, sa postavia proti sebe v zápase amerického futbalu. Len v spodnej bielizni. Čo viac potrebujete?! Že formát zaujal, to dokazujú ďalšie dva ročníky. Ako inak, v polčase Super Bowlu. Avšak, prišli roky 2007 až 2009, kedy boli Lingerie Bowl zrušené. V roku 2009, po zrušení show, sa minula trpezlivosť predsedovi Lingerie Footbal League, Mitchovi Mortazaovi, ktorý v koncept sexistickej zábavy veril tak veľmi, že rozpracoval myšlienku samostatnej ligy. Desať tímov, spodná bielizeň a sexi dračice…znie to ako nádherná chlapská zábava.

Profíci, profíci, profíci…

Všetko funguje, ako má. Tímy preberajú farby a vzory po tých mužských, liga sa hrá počas jari a leta, okrem USA si zápasy pozriete aj v Kanade a Austrálii. Samozrejme, s lokálnymi tímami. Na postoch trénerov a stratégov sú úplne bežne vyhlásené mená z NFL. A stále ich pribúda. Hráčky? Športové hviezdy vysokých škôl a polo-profesionálky od tenisu, volejbalu, softbalu až po fitnessky.

Zmeny

Píše sa január 2013 a v americkej lige prichádzajú pomerne závažné zmeny. Lingerie Football League sa mení na Legends Footbal League, aby sa zachoval monogram LFL. Spodná bielizeň sa mení na dres a výstroj hráčov amerického futbalu. Teda nie úplne, no hráčky sa musia chrániť pred zbytočnými zraneniami. Kanadská a austrálska liga sa zachovajú podobne, z log vyhadzujú všetko, čo odkazuje priamo na sexualitu a tiež menia názvy líg.

Uchvátili svet

Americká zábavka, poviete si. Skutočnosť je však taká, že dnes funguje okrem americkej, kanadskej a austrálskej aj európska liga, liga južnej Ameriky a tento rok – najneskôr ten budúci – sa pridá ázijská. V európskej lige sú krajiny ako Írsko, Anglicko, Nemecko alebo Španielsko. Ako vyvrcholenie má byť celosvetový Bowl, na ktorý si však budeme musieť ešte počkať. No plány sú veľkolepé.

Bez zábran

Nečakajte mojkanie sa polonahých krások. Baby sú krv a mlieko, idú do seba tvrdo a nedržia emócie na uzde. Nezriedka zápas vyzerá tak, že skôr ako o body ide o to, aby si nejaká diablica vymlátila hnev nahromadený za celý život. MMA fajteri by zrejme skôr dobrovoľne zložili rukavice, než by s jednou z týchto dračíc vliezli do oktagónu.