Pochádza z frankofónnej časti Kanady, kde sa narodila v októbri pred dvadsiatimi štyrmi rokmi v meste Laval v provincii Quebec. Je to vôbec prvá kanadská supermodelka, ktorá sa celkom nedávno objavila na renomovaných internetových stránkach Bikini.com. O modeling sa začala zaujímať už v útlom veku. Už v čase, keď ju tešili benefity začínajúcej modelky, si však robila plány o kariére v médiách.
Ako rozkvitala do ozajstnej krásy, Vanessa Blouinová sa rozhodla vstúpiť do modelingu a vyskúšať tieto vody. Jej úspech sa začal výraznejšie, keď sa v roku 2005 zúčastnila na kanadskej verzii súťaže Miss Hawaiian Tropic. Využila túto príležitosť dokonale a odišla zo súťaže s korunkou víťazky. Neskôr sa zapojila do medzinárodnej časti tejto súťaže a v nej sa umiestnila medzi najlepšími pätnástimi dievčatami. Vyhrala cenu Miss Photogenic. Naozaj vyzerá na fotkách dobre… Zo svojho úspechu v súťaži vyťažila, čo mohla, a doslova zaútočila na pláže. Jej obrázky na Bikini.com boli ďalším hodnotným odrazovým mostíkom k lukratívnej kariére v modelingu.
Vanessa má celkom presnú predstavu o svojej budúcnosti. Hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá, jej ambíciou je udržať si vo svojej kariére dobrú fyzickú kondíciu a dobre vyzerajúce telo. Naučila sa rôzne nové veci ako dievča v ringu pre Interbox a robila modelku pre firmu Body Glove.
Mnohí si Vanessu Blouinovú pamätajú aj ako Miss Castrol z roku 2006. Keďže si aj tým postupne získala meno, stala sa ozdobou obálok rôznych módnych či hudobných časopisov, ako napríklad Style či Performance and Sound. Dokonca mala titulku aj v tuningovom kalendári.
Čo sa jej páči a čo nepáči na mužoch a na ženách? Má rada sebaistých mužov, ktorí vedia, čo chcú, a takých, čo vedia, ako zaobchádzať so ženami. Nenávidí pokrytectvo a lži. Páčia sa jej krásne, oddané a ambiciózne ženy. Ale neznáša dievčatá, ktoré sa dajú znechutiť a vedia zdeptať človeka.
Viete, čo si Vanessa Blouinová oblieka do postele? Odpoveď je prekvapujúca – vraj nič… Teda okrem parfumu J’adore od Diora. A chcete vedieť, čo patrí k jej najväčšiemu potešeniu v živote? Zostať doma a sledovať filmy.