Dĺžka penisu vraj pre žiadneho muža nie je zanedbateľná. Možno i preto, že vám ho môže ktokoľvek zmerať a s kýmkoľvek porovnať. Nielen praktici, ale aj teoretici hľadajú pravdu o ideálnej dĺžke. Dilema však napriek všetkému existuje dodnes. Pre niekoho je totiž vysnívaným číslom pätnásť, iní nie sú spokojní ani s dvadsiatkou. Lebo nie je norma ako norma. A každému, našťastie, vyhovuje niečo iné.

Porovnajte sa:

Na základe meraní v štúdii pre sexuálnu medicínu najlepšie dopadli Francúzi s priemernou dĺžkou v erekcii šestnásť centimetrov, Taliani dosiahli pätnásť, Nemci málo nad štrnásť, podobne ako Brazílčania. K menej obdareným vraj patria Američania s necelými trinástimi centimetrami, Indovia s desiatimi a Kórejčania dokonca majú len deväťapolcentimetrové penisy.
Podľa iných meraní zo šesťdesiatych rokov minulého storočia je priemerná dĺžka penisu arabských mužov dvadsať až dvadsaťpäť, Angličanov dvadsaťšesť a pol, černochov osemnásť, Francúzov devätnásť,  Američanov a Švédov devätnásť a pol centimetra… Takže vyberte si.

Štatistická norma:

Nech sa opriete o ktorékoľvek merania, priemerná dĺžka v erekcii by vám vyšla asi na štrnásť centimetrov. Ak ste teda uviazli niekde medzi trinástkou a pätnástkou, pokojne sa verejne odhaľujte, saunujte, sprchujte, predvádzajte a sexujte bez komplexov. Je dobré poznať priemer, aby ste nedopadli ako každý štvrtý Američan, ktorý si myslí, že jeho penis je kratší, ako by mal byť…

Určite nie ste rarita:

Ak napriek všetkému patríte k tej nespokojnej polovici, ktorá sa sťažuje na podpriemernú dĺžku, možno vás presvedčí informácia, že existujú aj mikropenisy, z ktorých najmenší mal podľa vedeckých meraní len dvaapol centimetra. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú penisy kratšie ako centimeter, a napriek tomu muži s nimi splodili dieťa!

Ako to vidia ženy:

Dokonalý klenot vám bude úplne nanič, ak ho nemáte pred kým predviesť. No a najlepšie pub-likum je to ženské. S citom ocení nielen vašu dĺžku a hrúbku, ale predovšetkým mrštnosť, techniku a schopnosť vyhovieť žiadostivej vagíne. Aj tu často platí, že menej je viac, lebo príliš veľké pánske čísla mnohé dámy nedokážu fyzicky stráviť a sex s takýmto šťastlivcom odmietajú pre nepríjemné až bolestivé pocity a slabú rozkoš. Keďže aj ženy disponujú rôznymi veľkosťami a tvarmi, muži s veľkou nádielkou si musia vyhľadávať partnerky s rovnako enormnými rozmermi.

Predsa len:

Ešte stále si myslíte, že váš penis potrebuje radikálne riešenie? Obráťte sa na erotické obchody či internetové stránky, ktoré vám obratom ponúknu niekoľko zaručených prípravkov či pomôcok, lebo je to pre ne slušný biznis. Skôr ako sa však rozhodnete investovať do veľkosti svojho miláčika, skúste si predstaviť, ako by napríklad reagovalo vaše ľavé predlaktie alebo pravá noha, keby ste ich pravidelne natierali nejakou masťou alebo intenzívne masírovali, či inak naťahovali! Laicky povedané, ale veľmi blízke realite. Zaručené prípravky na predlžovanie akýchkoľvek ľudských údov sú zatiaľ nereálne. Uspokojiť sa musíte s krátkodobými účinkami naprí-klad vákuových púmp či dojenia penisu, pri ktorom pôsobíte na tok krvi a tkanivo v penise sa vám začne rozširovať…

Pre odvážnych:

V tom najhoršom prípade máte ešte v zálohe vedeckejšie metódy, teda napríklad skúsené ruky plastického chirurga alebo najnovší prístroj, ktorý ťahom za žaluď penis zväčšuje. Svoje rozhodnutie dobre zvážte, lebo každá operácia je zásah do organizmu a nikto vám nezaručí stopercentný výsledok. Penis síce budete mať o dva-tri centimetre väčší, ale možno pre zmenu budete bojovať s poruchami erekcie!

 

Viac sa dočítate vo februárovom čísle mesačníka Brejk.