Možno už onedlho si vodič auta pohodlne vyberie, či chce riadiť sám alebo všetko zverí do rúk techniky. Automobilka so svojim konceptom Vision Next 100 avizuje, že aj počas riadenia takéhto auta bude každý vodič “zásobovaný” informáciami o stave auta, situácii okolo a pred ním. BMW v dohľadom čase plánuje predstaviť podobné štúdie venované značkám ako sú Mini, Rolls-Royce a svojej divízii motoriek.

 

Vision Next 100 upúta dvomi základnými faktami. Auto je vyrobené z plastov, ktoré posilňujú uhlíkové vlákna, to za prvé. A druhým faktom je úplná absencia informácií o spôsobe pohonu vozidla. Kľúčovými slovami v tejto záhade je spojenie – auto bez emisií. Dá sa teda špekulovať, že pôjde o vyspelý elektromobil, ktorý bude poháňaný vodíkovými článkami alebo výkonnými dobíjacími batériami. Koncept je veľkosťou podobný dnešnej BMW “päťke,” ale na výšku stratil 5 centimetrov.

 

Totálnou zmenou prešiel interiér. Na palubnej doske a bočných paneloch je až 800 pohyblivých trojuholníkov. Tie budú meniť tvar a vytvárať pre vodiča intuitívne signály, aby mohol adekvátne reagovať na všetky aktuálne alebo najbližšie situácie. Elektronika mu napríklad “našepká,” aká ideálna stopa sa hodí pre nasledujúcu zákrutu. Koncept počíta s tým, že auto bude fungovať v dvoch základných režimoch – Boost a Easy. Pre vodiča z mäsa a kostí je pripravený Boost a režim Easy bude riadiť auto celkom samostatne. Podľa informácií portálu jalopnik.com automobilka plánuje niektoré z inovácií implantovať do modelov, ktoré uvidíme už o pár rokov. Ďalšie sa ale zrejme zjavia až v budúcich desaťročiach.