Medzinárodnému tímu vedcov sa podaril zaujímavý a prekvapivý objav. Muži, ktorých nežné pohlavie vníma ako obzvlášť atraktívnych a mužných, majú nižšiu kvalitu spermií ako ich škaredší kolegovia.

Prečo, to je záhadou aj pre promované hlavy. Z technického hľadiska to nedáva logiku, keďže evolúcia ospravedlňuje inklináciu žien k alfasamcovským typom tým, že si hľadajú partnera najviac vhodného na reprodukciu. No a ak má tento nekvalitné spermie, namieste je otázka, kde „soudruzi z NDR udělali chybu“?

Výskum uskutočnili experti z austrálskeho Centra pre evolučnú biológiu. Vzorka žien hodnotila atraktivitu heterosexuálnych mužov. Výsledok? Za top samčekov, s ktorými by chceli mať potomstvo, označili respondentov s mužnými črtami, vrátane ostrej brady a výrazných lícnych kostí. Meranie kvality spermií už pre supermužov nedopadlo až tak dobre. Ich menej atraktívni kolegovia (podľa hodnotenia žien!), vyšli z testov plodnosti lepšie.

Odborníkom výsledky nedajú spávať a hľadajú možné vysvetlenia tohto čudesného javu. Jedným z nich je teória, že vyššia hladina testosterónu (ktorá sa pripisuje atraktívnejšiemu vzhľadu) môže negatívne ovplyvniť kvalitu spermií. Tak či onak, ženský idol Brad Pitt má s Angelinou tri vlastné deti. Tak si vyberte…