Gýčoví plyšoví medvedíkovia, ktorí držia srdce, spievajúce pohľadnice, čokolády a uteráky s nápisom „milujem ťa“. Toto všetko sú veci, ktoré približne od začiatku februára strašia na pultoch všetkých obchodných reťazcov.

Pri pohľade na to máme chuť vyškriabať si oči, poliať ich benzínom a zapáliť, alebo vylupnúť a opražiť na cibuľke. Ide o výborný marketingový ťah, kedy ľudia bezhlavo nakupujú predražené gýče, len aby svoju drahú niečím potešili. Pri plyšovom srdci s nápisom I love you, ťažko hovoriť o potešení. 

Podľa prieskumu v ženskom časopise Cosmopolitan, práve ženy sú tie osoby, ktoré si na tento sviatok potrpia. Prečo teda z toho robia takú vedu?

My si to zaslúžime

Tráviť Valentína sólo možno znamená, pustiť si v telke zápas alebo dobrý film a spoločnosť vám bude robiť six pack vychladených pív. Podľa nás ide o ideálne strávený deň všetkých zaľúbených, len to pivko by nám mohla priniesť nejaká kočka a polihovala by s nami na gauči. Na to ale rýchlo zabudnite!

V prípade žien bez frajerov, dochádza k výčitkám svedomia a k hrdinským rečiam, že im je super, keď sú samé. Pri tom ju tľapká po ramene tlstá kamoška, ktorá hovorí, že je krásna a určite si niekoho nájde. Ak ale priateľa majú, za nič na svete nechcú Valentín stráviť doma, chcú oslavovať s bublinkami a sviečkami. Celý rok sa s vami ťahajú a nezaslúžia si ani jednu večeru či kvetinu? Tak to teda nie.

Romantika

Ak máte dlhodobý vzťah, veľakrát romantika spadá na vedľajšiu koľaj. Dokonca aj keď ste patrili medzi chlapov, ktorí čakali pod jej oknom s kyticou ruží a s gitarou v ruke (potom sme sa zobudili). Pre všetkých tých mužov, ktorých najromantickejšie gesto v poslednej dobe bolo, že nechali svoju polovičku, aby sa zabavila s diaľkovým ovládaním, Valentín má slúžiť ako budíček. Mali by ste jej ukázať, prečo sa do vás zamilovala. 

Je to druh súťaže

Vitajte v hre, všetci sa pozerajte, ja mám najlepšieho chlapa. Samozrejme, že ženy sú konkurencieschopné. Práca, šatník, postava, jednoducho všetko môžeme porovnať bez výnimky vzťahu. Valentín je veľká hra, v ktorej chce mnoho žien zvíťaziť. Aj keď ste boli ideálnym partnerom celý rok, na to sa 14. februára zabúda a musíte vytiahnuť najväčšie tromfy. Ak jej pošlete do práce kvetiny, ona sa už postará o to, aby ich videli všetky jej závistlivé kolegyne. Prekvapíte ju romantickou večerou? Fotka a chvála do nebies prostredníctvom Facebooku vás neminie, nech o tom všetci jej priatelia vedia.

Majú rady pozornosť

Valentín nie je pre chlapov a ani pre páry. Je to sviatok, ktorý oslavuje, ako veľmi si uctíte vašu drahú. Môžete si namýšľať, že je to o vás, no pozornosť smeruje iba na ňu. Všetko v ten deň sa musí točiť okolo nej a vy jej môžete tento pocit pokojne dopriať. Netreba zabúdať, že ženy sa vám za to môžu pekne odvďačiť. Ak jej darujete sexi bielizeň, samozrejme, že ju treba vyskúšať či sedí veľkosť a tiež či funguje mechanizmus na rozopínanie.

Tak tu to máte, páni. Aj keď pri predstave na Valentína máte chuť zvíjať sa v embriálnej polohe vo vlastných zvratkoch, ženy majú na to iný názor. Dúfajú, že sa aspoň trochu budete snažiť byť romantický a je to asi aj vo vašom najlepšom záujme, pokiaľ nechcete nastoliť v domácnosti celibát.