Výletom pre unudených milionárov sa hecla istá americká cestovka, ktorá vás bude za smiešnych jeden a pol milióna dolárov dva roky vláčiť po pamiatkach UNESCO. Ak uvážime, že v cene sú podľa portálu thrillist.com zahrnuté dve osoby a návšteva 157 krajín, nebude suma vari až taká premrštená.

Napokon, máte za ňu pyramídy v Gíze, Veľkonočný ostrov, Machu Picchu, parížsky Notre Dame, čínsku Terakotovú armádu a k tomu ako bonus aj menej komerčné lokality.

Určite by sa oplatilo vidieť napríklad zrúcaninu thajského budhistického chrámu Wat Chaiwatthanaram alebo neobývaný Bikini Atol v Pacifiku, od ktorého sa treba držať ďalej. Slúžil ako americká jadrová strelnica a dal názov dokonca aj obľúbenému druhu plážového oblečenia.


Bikini Atol vám možno ukážu len z lietadla a bude určite bez báb.
Foto: Profimedia.sk

Ubytovanie adekvátne cene nebude pod stanom, ale veľkom štýle v luxusných hoteloch. Barbadoský Sandy Lane, moskovský Ritz, bombajský Taj Mahal – vyberte si.

Na záver trochu dobročinnosti. Keď si budete prezerať účet, nezľaknite sa sumy 7500 dolárov, ktorú vám len tak mimochodom cestovka nablokuje k výletu. Je to váš dobrovoľný dar na podporu pamiatok UNESCO. A vraj každý myslí len na seba…