Mega jachta stála „iba“ 400 miliónov libier a popláve do Saudskej Arábie. Postavenie jachty trvalo štyri roky a meno majiteľa tejto krásky je zatiaľ tajné.

Prvenstvo najväčšej jachty si držala Eclipse, jachta ruského oligarchu Romana Abramoviča. Nová jachta Azzam je dlhšia ako dvanásť dvojposchodových autobusov. 

Nejde len o najdlhšiu ale aj najrýchlejšiu jachtu na svete, ktorá má 94-tisíc konských síl. Veľkosť a rýchlosť superjácht sa neustále zlepšuje. Miliardári majú novú zábavku a súťažia, kto ju bude mať lepšiu.

O interiéry Azzam toho veľa nie je známe, ale predpokladá sa, že bude zodpovedať luxusnej Eclipse, ktorá má obrovský apartmán, dva bazény, dva heliporty, sálu, kino, mini ponorky a dokonca aj vlastný systém protiraketovej obrany. 

Keďže kupca najväčšej jachty pochádza z blízkeho východu, nepredpokladajú, že tam budú bazény a veľké otvorené priestory. Svoj dok najväčšia jachta pravdepodobne často neopustí, ide skôr o otázku prestíže, keď už takúto krásku kúpite. Informoval o tom britský portál dailymail.co.uk.