Ako dlho jazdíš?
Toto je moja dvanásta sezóna a v Quiksilveri som už siedmu sezónu.

Čo všetko sa za ten čas zmenilo v snoubordingu na Slovensku?
Najmä úroveň. Aj v sponzoringu sme napredovali a počet sponzorovaných jazdcov je päťkrát vyšší. Aj keď jedna vec, podľa mňa jedna z najdôležitejších, sa však nezmenila vôbec. Tou vecou je práca s deťmi zo strany zväzov, dúfam, že sa to zmení.

Čo by si zmenil na organizácii nášho snoubordingu?
Nepáči sa mi to, že Slovenský lyžiarsky zväz zastupuje aj snoubordistov, mala by to byť úloha pre Slovenskú asociáciu snouboardingu. Lebo lyžiari snoubordistov nerešpektujú, čo sa tohto týka. Možno staré štruktúry na zväze a iné zákulisné ťahy. Nakoniec toto všetko reprezentantov demotivuje, keď musíš stále bojovať s veternými mlynmi.

Máš popri povinnostiach čas aj na oddychové jazdenie?
Čas sa nájde, aj keď nie až toľko, ale napríklad minulé vianočné sviatky som strávil vo Vrátnej na Chlebe s kamarátmi a neskutočne som si oddýchol a pobavil sa. Freeride je časť snoubordingu, ktorá je veľmi euforická, je to úžasný pocit, ísť dole svahom, ktorý je úplne nedotknutý. Túto sezónu sa navyše budem podieľať na O2 Rookie Campe pre mladé a nádejné snoubordové talenty.

Kde absolútne najradšej boar-duješ? A čo bolo tvojím najúžasnejším zážitkom na svahu?
Nemám jedno obľúbené stredisko, ale super je napríklad Orava snow, kde postavili veľmi dobrý snow park. V Rakúsku sa mi veľmi páči v Nordparku. Do tohto strediska ide lanovka takmer z mesta. Na jednej strane majú luxusný park s U-rampou a na druhej, keď napadne čerstvý sneh, je tam super freeride. Je to všestranné stredisko. A do snehu som sa úplne zamiloval v USA. Menšia vlhkosť vzduchu tam spôsobuje inú štruktúru snehu, je ľahší, lepšie práši a zároveň nezmrzne na kameň, ako sa to stáva u nás. 

Cez zimu to máš nabité, ale čo cez leto?
Na začiatku leta som vymenil snoubord za surf, bolo to super.

Keď nebude sneh v dôsledku globálneho otepľovania v našich končinách, začneš surfovať?
Možné to je, zatiaľ nad tým neuvažujem. Dúfam, že sneh vydrží ešte pár rokov, a keď nie, prídu kryté haly. Ale to už nebude natoľko o prírode, lebo aj o tom je snoubording.

Brejk je aj o sexi ženách. Čo sa ti na babách páči?
Zbožňujem, keď sa na ženu pozriem a hľadím ako zmyslov zbavený. Je to niečo, čo má v sebe iba ona, pričom ma to neskutočne fascinuje.

Čo by si odporúčal začínajúcim snoubordistom? Akých chýb sa majú vyvarovať?
Úplným začiatočníkom odporúčam aspoň pár hodín s inštruktorom, je to najrýchlejší spôsob, ako sa naučiť správne snoubordovať. Väčšinou mám takú skúsenosť, že ak sa niekto učil od kamaráta, naučil sa všetko dobré, ale aj všetko zlé. Potom je už komplikovanejšie odnaučiť sa chyby.