Mám pred sebou váš životopis a vyzerá to tak, že ste sa už narodili ako kaskadér. Čo sa však dialo pred tým, než ste začali riskovať svoj život?
Vlastne som nikdy nemal úmysel stať sa kaskadérom. Ešte skôr, než som sa ním stal, som začínal ako herec v divadle doma v Kanade. Hrával som Shakespearea. Arnold ma zvykol volať shakespearovským kaskadérom. Ale keď som odišiel z Kanady do Los Angeles, mal som v úmysle stať sa televíznym alebo filmovým hercom. Potom som sa našťastie stretol s Arnoldom. Medzitým som však pracoval približne na 35 televíznych seriáloch. V Los Angeles to boli napríklad Baywatch, Knight Rider a niekoľko ďalších vecí. A okrem toho som stihol spolupracovať na ďalších desiatich filmoch.

Ako kaskadér alebo ako herec?
Ako herec. Jediný, pre koho som robil kaskadéra, bol Arnold. Nikdy som ako kaskadér nepracoval pre nikoho okrem Arnolda.

Vraj ste začali dokonca aj písať?
S písaním som začal oveľa skôr. Keď som bol mladý chlapec, mal som s priateľmi rock and rollovú kapelu, pre ktorú som písal texty piesní. Keď sme začali robiť na filme Predátor, Arnold raz spomenul producentovi filmu Joelovi Silverovi, ktorý produkoval aj Smrtonostnú pascu a nejaké ďalšie filmy, že som hrával Shakespearea. Joel mi začal dávať čítať scenáre. Len tak predo mňa položil množstvo čítania. Asi len chcel, aby to niekto urobil a nepýtal za to prachy. Ale ja som to urobil rád, pretože som sa na tom priučil štýlu písania akčných filmov. A keďže som videl pomerne veľa akčných filmov, predpokladal som, že by som bol schopný napísať podobný scenár aj ja. Začal som teda s písaním a mám za sebou sedem scenárov. Jeden som aj režíroval, volal sa Bomb Makers. Práve teraz som v procese produkcie jedného z ďalších svojich scenárov pod názvom The Catch, ktorý bude jeden z najdrahších filmov v Kanade s rozpočtom asi dvadsaťtri miliónov dolárov. Písanie mám naozaj rád. Ale nepoviem, že som dobrý autor, to by bolo príliš narcistické.

Pomerne zaujímavá kariéra. Chystáte nejaký scenár aj do budúcnosti?
Pracujem na ďalších štyroch televíznych seriáloch a produkujem rodinný film Snow Angels, pôjde o vianočný film. A ešte pracujem na dokumentárnom filme omojom priateľovi, ktorý pôsobí v špeciálnych vojenských jednotkách.

Ak by sme sa mali baviť o vašich kaskadérskych výkonoch, vedeli by ste vymenovať päť najobľúbenejších?
Určite by som tam zaradil skok na motorke v Terminátorovi 2, beh po kamiónoch v tom istom filme a, samozrejme, nesmiem zabudnúť na pád z hotela v Poslednom akčnom hrdinovi. Pomerne šialená bola aj scéna, kde som padol zo žeriavu do šachty. Tá diera vyzerala dosť veľká, ale v skutočnosti išlo o jamu širokú asi ako ľudské telo.

To sú štyri, a čo piata?
To bolo vo filme Eraser. Pri tom výstupe som sa takmer zabil. Padal som z výšky asi štyridsaťšesť metrov a dopadol som na veľký lodný kontajner. Ale prežil som.

A na ktorú z týchto scén ste naozaj pyšný, ktorá vám dala naozaj zabrať?
Pravdepodobne je to scéna z filmu Terminátor 2, kde som bežal po strechách idúcich kamiónov. Na túto scénu som hrdý, lebo tie kamióny išli počas akcie rýchlosťou deväťdesiat kilometrov za hodinu. Pri nakrúcaní som nebol nijako istený, neboli použité žiadne káble, teda ak by som náhodou spadol, zvalcovali by ma kolesá. A priznám sa, bolo to naozaj riskantné, pretože tie nákladiaky boli skutočne nestabilné, všetko sa tam poriadne triaslo.