Sú to už dva roky, čo kinosvet nadchlo nové spracovanie jedného z príbehov o Sherlockovi Holmesovi. Úspech aj v tomto prípade podnietil nakrútenie ďalšej snímky. Opäť pod režisérskou taktovkou Guya Ritchieho a s Robertom Downeym Jr. ako Holmesom a Dr. Watsonom v podaní Juda Lawa. Ale to nie je všetko. Po boku slávnych mien sa objaví aj jedna hviezda zo Škandinávie. Noomi Rapaceová zaujala v hlavnej ženskej roli vo sfilmovanej trilógii kultového švédskeho spisovateľa Stiega Larssona Millenium.

Smrtiaca hra:

Nový Sherlock Holmes nesie podtitul Hra tieňov. Pôjde však o veľmi nebezpečnú hru. Rozohrá ju s veľkým rivalom, stojacim na opačnej strane zákona. Profesor Moriarty (Jared Harris) je síce zločinecký mozog, no Holmesovi sa z intelektuálnej stránky vyrovná. Súboj dvoch géniov bude rámcovaný podozrivo vyzerajúcou samovraždou rakúskeho korunného princa.  
Sherlock Holmes má pevné presvedčenie, že tu niečo nehrá a domnieva sa, že princ sa stal obeťou vraždy, ktorá je len kúskom väčšej a zlovestnejšej skladačky skonštru­ovanej profesorom Moriartym.

Na kontinent:

A tak sú londýnske ulice opäť plné desivého tajomna. Holmes sa do nich vydáva s cieľom pátrať, naraziť na stopu, ktorá by ho aspoň trochu posunula k desivej pravde. Najskôr sleduje stopy vedúce do podzemného pánskeho klubu, kde spoločne so svojím bratom Mycroftom Holmesom (Stephen Fry) zapíjajú poslednú noc Watsonovho mládenectva. Práve na tomto vykričanom mieste Holmes stretáva Sim (Noomi Rapaceová), cigánsku veštkyňu, ktorá vidí viac, ako prezrádza. Holmes však vytuší jej nevedomé zapojenie do princovej vraždy a aj to, že Sim je ďalší cieľ zabijaka. Detektívovi sa ju s vypätím všetkých síl podarí zachrániť a spolu musia podstúpiť nebezpečnú cestu na kontinent. Moriartyho plán totiž nadobúda obludné rozmery a treba ho zničiť skôr ako bude neskoro. A po ceste sa vyhýbať zradným sieťam nástrah. Nič jednoduché, no Holmes sa v desivých situáciách predsa vyžíva. To bude zážitok!