Timur totiž dostal šancu nakrútiť svoj prvý hollywoodsky veľkofilm. A šliapol na to vo veľkom štýle. Ujal sa réžie adaptácie drsného akčného komiksu Wanted, v ktorom pred kamerou dirigoval hviezdy prvej veľkosti: Jamesa McAvoya, Angelinu Jolieovú a Morgana Freemana.

Krehká rovnováha:

Jamesa McAvoya považujú za jedného z najtalentovanejších hercov súčasnosti. Zároveň je však známy ako človek preferujúci komornejšie projekty – Posledný škótsky kráľ, Pokánie. V najnovšom projekte stvárnil Wesleyho Gibsona, mladíka, ktorý sa ocitol v bludnom kruhu formovanom každodennou rutinou a nudnou prácou. Navyše mu priateľka ušla s jeho najlepším kamarátom a on nemá ani trochu odvahy, aby s tým niečo urobil. Všetko zmení jedno stretnutie, počas ktorého sa dozvie, že jeho otec bol hlavou tajnej organizácie nájom-ných vrahov, ktorá odjakživa udržiava na svete krehkú rovnováhu podľa pravidla: Zabi jedného, zachrániš tisíce. „Pre mňa bola ponuka na hlavnú rolu vo Wanted príležitosťou, akých už možno veľa nebude. Na prvý pohľad nevyzerám ako typický hrdina, ale presne to producenti chceli,“ vraví James McAvoy. Navyše mu imponovalo obsadenie Morgana Freemana a Angeliny Jolieovej.

Ovca alebo vlk?:

Angelina si zahrala krásnu Fox, ktorá spomínaným stretnutím zásadne narušila Wesleyho životnú perspektívu. Jeho otca nedávno zavraždili a on si môže vybrať, či prevezme jeho firmu. Má ostať ovcou alebo sa má premeniť na vlka? Vedľa atraktívnej Angeliny, ktorá má údajne na tele deväť tetovaní, si zahral aj čerstvý sedemdesiatnik Morgan Freeman. Jeho meno sa zvykne spájať s takými megahviezdami, ako sú Jack Nicholson a Dustin Hoffman. Nemajú spoločný iba rok narodenia, ale aj herecký megatalent. Škoda, že Morgan vtrhol do veľkého filmu až po svojej päťdesiatke. Platí však uňho to, čo u Clinta Eastwooda – zahrali si spolu aj v trháku Million Dollar Baby – čím starší, tým lepší…