Spálili ste sa?:

To, že slnko je v lete agresívne a nemali by ste s ním koketovať bez ochrany, viete. Ale niekedy sa to prihodí a slnko páli viac, než ste čakali… Vtedy sa vaša koža síce bráni, ale neubráni, a večer vám všetko pripomenie. Štípe, páli a svrbí? Tak to je poriadne spálená, je citlivá na dotyk, vystupujú z nej vodnaté pľuzgiere… Čo s ňou? Výborné sú všetky prípravky, ktoré obsahujú upokojujúci pantenol. Ako prvá pomoc je výborná chladiaca pena s pantenolom, ktorá spálenú pokožku zotaví a poškodené tkanivá obnoví. Dobre vám poslúžia aj produkty s Aloe vera, takisto pôsobia upokojujúco.
Ak sa vám k tomu ešte pridá bolenie hlavy a cítite, ako vám stúpa teplota, máte najpravdepodobnejšie silné popáleniny kože a úpal. Takýto stav už potrebuje odborné ošetrenie u lekára!

 

Alergia na slnko:

Trápi vás každý rok a pokazila vám všetky letné dovolenky. Alergia na slnko v dnešnej vystresovanej dobe nie je nič výnimočné. Ak sa len o trochu viac vystavíte slnečným lúčom, pokožka sa zblázni a začne reagovať. Je červená, svrbí, bolí a páli… Nič závideniahodné, ale ani nič neriešiteľné. Ak ste to už zažili, skúste prevenciu a využite špeciálne produkty, ktoré sú určené na opaľovanie alergikov. Na silné letné slnko môže zle zareagovať aj citlivá pokožka.Možno o tom ani neviete, lebo doteraz ste nemali žiadnu podobnú starosť, ale aby to tak aj zostalo, aby sa vám tento citlivý orgán nepremenil zo dňa na deň na veľký problém a aby ste si nepokazili celé leto, riešte veci preventívne. Natierajte sa vždy pred opaľovaním, krém nechajte dôkladne vstrebať a v priebehu dňa sa natierajte opakovane, lebo účinok krému sa znižuje potením i kúpaním… A svoju citlivú pokožku rozhodne chráňte pred priamym pôsobením poludňajšieho slnka.

 

 

Viac sa dočítate v augustovom čísle mesačníka Brejk.