Meryl Streepová sa raz vyjadrila, že azda s nikým nenakrúcala v takej pokojnej atmosfére, akú dokáže vytvoriť Clint Eastwood. „Mám rád pokoj a je to tak lepšie pre hercov. Nemusím všetko hnať dopredu pomocou kŕča a neistoty. Myslím si, že herci vtedy podajú lepší výkon a niekedy predvedú pri skúšaní čosi neskutočné,“ reagovala filmová legenda. Ako sám hovorí, v mladosti sa stal samotárskym introvertom a to mu nakoniec ostalo aj v jeho filmoch. Na začiatku sedemdesiatych rokov si to po prvý raz vyskúšal ako režisér a pripravil viacero pozoruhodných filmov.

Zberateľ Oscarov:

Jeden z jeho najlepších projektov bol Nezmieriteľní, ktorý režíroval a hral v ňom bývalého pištoľníka Munnyho. Tento western premenil z deviatich nominácií štyri na zisk Oscara a veľmi úspešný bol aj ďalší jeho projekt Million Dollar Baby. Pred troma rokmi získal dve oscarové sošky za najlepší film i réžiu. Clint Eastwood teraz prichádza s ďalším filmom Výmena, ktorý ako režisér predstavil na festivale v Cannes. Podobne ako v Tajomnej rieke spred piatich rokov, aj teraz sa zaoberá stratou detí, lenže rozsah a dôsledky sú tentoraz oveľa väčšie. Hlavnou hrdinkou je slobodná matka Christina Collinsová, ktorú hrala Angelina Jolie. Pracuje ako telefónna operátorka a vychováva desaťročného syna Waltera. Raz však nájde svoj byt prázdny…

Autor hudby:

Po niekoľkých mesiacoch sa stane čosi, s čím už vari nik okrem nej nerátal. Policajti jej oznámia, že Waltera našli. Na stanici sa chystá veľkolepé zvítanie, ale keď z vlaku vystúpi chlapec, Christina zbadá, že to nie je jej syn. Policajný kapitán J. J. Jones ju presviedča o opaku a keď Christina stále protestuje, nechá ju zavrieť do blázinca. Film sa postupne posúva až k trileru a popri Angeline sa výborne rozohral aj John Malkovich v postave duchovného Gustava Briegleba. Clint Eastwood pripravil ďalší pozoruhodný film a nebrzdí ho ani blížiaca sa osemdesiatka: „Človek je taký starý, ako sa cíti. Ja sa cítim ako mladík, teda skvele. Muž vo vyššom veku je trpezlivejší a nenaháňa sa stále za niečím,“ dodal Clint Eastwood, ktorý zložil ústrednú melódiu do úspešných Madisonských mostov a pripravil hudbu aj do Výmeny.