Rola vo filme Gran Torino je pre Clinta Eastwooda prvou od jeho oscarového filmu Million Dollar Baby. Eastwood tentoraz stvárnil Walta Kowalského, neoblomného veterána kórejskej vojny, muža so železnou vôľou, ktorý sa musí vyrovnať so svojimi dlhoročnými predsudkami a prijať do života susedov imigrantov. Opravár áut na dôchodku Walt Kowalski trávi dni domácimi opravami, pivom a mesačnými výletmi k holičovi. Hoci posledným želaním jeho ženy bolo, aby sa vyspovedal, pre Walta, ktorý má svoju automatickú pištoľ M-1 stále čistú a pripravenú, nie je nič, z čoho by sa mal spovedať. Jediný, komu dôveruje a je ochotný sa vyrozprávať, je jeho pes Daisy.

Nezvyčajné priateľstvo:

Ľudia, ktorí boli jeho susedmi, sa presťahovali alebo zomreli. Nahradili ich imigranti z juhovýchodnej Ázie kultúry Hmong, ktorými opovrhuje. Všetko v jeho okolí ho rozčuľuje – uvoľnený odkvap, prerastený trávnik a cudzie tváre, ktoré ho obklopujú. Raz však príde noc, keď sa mu niekto pokúsi ukradnúť jeho Gran Torino, ročník ‘72. Je stále žiarivé ako pred desiatkami rokov, keď ho osobne prebral z výrobnej linky. Gran Torino do jeho života privádza hanblivého tínedžera zo susedstva menom Thao, ktorého členovia gangu Hmong nútia, aby sa ho pokúsil ukradnúť. Walt však stojí lúpežiam aj gangu v ceste a nechtiac sa stane hrdinom susedov – zvlášť Thaovej mamy a staršej sestry Sue, ktorá trvá na tom, aby Thao pre Walta na odškodnenie pracoval. Walt nakoniec dovolí, aby mu Thao pomáhal, a tým otvorí cestu nezvyčajnému priateľstvu, ktoré obom zmení život. Susedia nakoniec pomôžu Waltovi odhaliť zákutia jeho duše, ktoré boli od vojny ukryté… Rovnako ako Gran Torino uchovávané v prítmí jeho garáže.

Pýcha a hrdosť:

Clint Eastwood nestál pred kamerou od roku 2004, keď nakrútil film Million Dollar Baby. „Neplánoval som už hrať, naozaj. No v tomto filme bola postava môjho veku a jej charakter akoby bol na mňa šitý. Aj keď to rozhodne nebol pôvodný zámer. Páčil sa mi scenár,“ povedal Eastwood. Gran Torino sa do Eastwoodovej produkčnej spoločnosti Malpaso dostalo od debutujúceho scenáristu Nicka Schenka, ktorý ho napísal podľa príbehu vytvoreného v spolupráci s Daveom Johanssonom. „Spätne si neviem predstaviť, že by rolu stvárnil niekto iný ako Clint Eastwood. Je filmár, a preto je veľmi trpezlivý a robí to, čo sa od neho vyžaduje. Bez ohľadu na to, či sa mu to páči, alebo nie,“ povedal Johansson. Jedna z mála vecí, ktoré Walta dlho dokážu potešiť, je jeho Ford Gran Torino. „Je to jeho pýcha a hrdosť. Nerobí s ním nič okrem toho, že ho obdivuje v garáži. Raz za čas ho vyberie von, vyčistí a vyleští. Najspokojnejší je vtedy, keď môže svoje auto len tak obdivovať s pohárom piva v ruke,“ povedal Eastwood.