Vrásky a podobné povrchné záležitosti s nadhľadom prehliadate. Rovnako, ako vášho deda a pradeda, ani vás kohútie stopy okolo očí alebo brázda okolo úst nevyvedú z rovnováhy. Ale ruku na srdce: vlastné ryhy času si síce nepripustíte, ale zato ich nekompromisne registrujete na vlastnej manželke… Že nie? Tak prečo sa potom čoraz častejšie obzeráte za mladými kráskami a neužívate si so svojou zrelou partnerkou?
Kríza stredného veku je ako klopanie, ktoré vás upozorní, že možno odteraz už kráčate dolu kopcom. Ak si čas raz pripustíte, odvtedy už budete každý deň registrovať, ako dni zrazu rýchlo utekajú. Či o tom chlapsky mlčíte, alebo si to nahlas priznáte.

Hodiny tikajú každému:

Neúprosný čas každému dýcha na krk a každého poznamená rovnako spravodlivo… Ale ak by ste ho chceli na chvíľu oklamať, máme pre vás riešenie – rýchle, jednorazové, a dokonca už aj bezbolestné.
A načo je to dobré? Hodiny budú tikať i naďalej rovnako, iba vy  budete vyzerať zasa sviežo a optimisticky. Možno sa na vás konečne začnú usmievať aj tie osemnástky na ulici, a možno sa konečne dočkáte i kariérneho postupu. Ako špecialista, ktorý za roky nazbieral bohaté skúsenosti, navyše dobre vyzerajúci muž, budete perspektívnejší na šéfovské miesto ako ten unavený, povädnutý pracovník, ktorý podľa výrazu pravdepodobne melie z posledného… Vrátiť úsmevu zasa tú energickú iskru za pár hodín a za pár eur, to nemusí byť až také márne. Čo poviete?

Ako to robia baby:

Keď sa vaša manželka pozrie ráno do zrkadla, vie, že kým ju prijme za svoju, najskôr ju musí prebrať k životu – krémom na vyhladenie, sérom na oživenie, mejkapom na rozžiarenie, ceruzkou na vytvarovanie, linkou na zvýraznenie, rúžom na vyplnenie… až potom spokojne opustí spálňu, nasadí si úsmev a sebavedome odkráča za kariérou.
A vaše ráno? Nemáte čas, aby ste sa zaoberali podobnými nezmyslami. Rýchlo sa oholíte, mokrou rukou si prejdete po vyholenej plešine a bezmyšlienkovite sa nasúkate do klasiky, ktorá je vašou každodennou uniformou, presvedčený, že k modrej kravate a ku klasickému obleku nepristane nič lepšie než tvrdé črty a silná ryha medzi obočím ako dôkaz, že vy sa nikdy nevzdávate. Vrásky vám dodávajú výraz nekompromisného muža, ktorý ide za svojím cieľom. Presne takto to bolo ešte včera, no keď ste sa dnes úplnou náhodou pozreli v zrkadle sám sebe do očí, boli akési iné – smutné, chýbal im výraz a vôbec, akoby sa čosi dialo. Málo ste spali? Veľa ste pili? Možno. No možno to nie je iba momentálna únava, možno sa aj vám okrem chlapských vrások zapísali roky stresov, starostí a tvár vám povädla, ochabla a ovisla…

 

Viac sa dočítate v marcovom čísle mesačníka Brejk.